Turun Taiteilijaseura
Turun Taidehalli
Vanha Suurtori 5
20500 TURKU
Avoinna ke-la 12-18, su 12-16
galleria@turuntaiteilijaseura.fi
Taidehallin toimiston puh. 040 350 1954

Toiminnanjohtaja
Sanna Vainionpää
045 896 2918
sanna.vainionpaa@turuntaidehalli.fi

Näyttelykoordinaattorit
Freija Meurman-Ramstedt
freija.meurman-ramstedt@turuntaidehalli.fi

Jussi Haro
jussi.haro@turuntaidehalli.fi

Yhdistyskoordinaattori
Tiia Heiskari
tiia.heiskari@turuntaidehalli.fi

Turun Taidelainaamo
Turun Taidehalli
Vanha Suurtori 5
20500 TURKU
info@turuntaidelainaamo.fi

Taidelainaamovastaava
Anna Hellén
045 132 4743
anna.hellen@turuntaidehalli.fi

Taidelainaamotyöntekijät
Virpi Kaksonen
virpi.kaksonen@turuntaidehalli.fi

Minna Poikonen
minna.poikonen@turuntaidehalli.fi

Anne Paloheimo
anne.paloheimo@turuntaidehalli.fi

Carli Broberg
carli.broberg@turuntaidehalli.fi

Turun Taiteilijaseura hallitus 2022
Johanna Sinkkonen, puheenjohtaja
Anu-Riikka Leppänen, varapuheenjohtaja
Henri Tuominen
Niina Villanueva
Salla Sillgren
Riikka Kupsala
Tuuli Oikkonen
Jessica Koivistoinen, varajäsen
Marianne Saarenvirta, varajäsen

puheenjohtaja@turuntaiteilijaseura.fi
tts.hallitus@turuntaiteilijaseura.fi