Tule työkaveriksemme! 

Yhdistyskoordinaattorina vastaat mm. jäsenviestinnästämme, tuotat tiimissä yhdistyksemme taidenäyttelyitä, monipuolisia taidetapahtumia ja toteutat monikanavaista viestintää. Työtehtäviisi kuuluu mm. yhdistyksen viestinnän uutiskirjeet, verkkosivut ja sosiaalinen media, sekä muihin toimiston päivittäistehtäviin osallistuminen. 

Toivomme sinulta kiinnostusta ja kokemusta kuvataiteesta ja tapahtumien tuottamisesta, erinomaisia tietoteknisiä taitoja, yhteistyökykyä sekä itsenäistä ja joustavaa työotetta. Yhdistyksen toimisto, taidelainaamo sekä näyttelytilat sijaitsevat Turun Taidehallissa Vanhalla Suurtorilla. Työaika on keskimäärin 24h 23min/viikko (65 %). Työvuoroja on myös viikonloppuisin n. 2 x kk. Palkka on 1450/kk. Määräaikainen työsuhde (10 kk) täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä. Huom! Hakijan on oltava työtön työnhakija ja oikeutettu täyteen 100% palkkatukeen (Tarkistathan etukäteen TE-toimistosta). 

Vapaamuotoiset hakemukset ansioluetteloineen:   toiminnanjohtaja@turuntaiteilijaseura.fi

Sähköpostin aiheeksi yhdistyskoordinaattori ja oma nimi.